Digitalna pristupačnost je uključiva praksa koja osigurava da i osobe s invaliditetom nemaju nikakvih prepreka u interakciji ili pristupu digitalnom sadržaju. Digitalne informacije i usluge su pristupačne kada ih svi ljudi mogu lako opažati i razumjeti, uključujući i osobe koje imaju vizualne, slušne, motoričke ili kognitivne poteškoće.
IZJAVA O PRISTUPAČNOSTI
Kao jedinica lokalne samouprave Grad Vukovar nastoji svojeinternetske stranice učiniti pristupačnima u skladu s nacionalnim zakonodavstvom kojim se prenosiDirektiva (EU) 2016/2102 Europskog parlamenta i Vijeća .
Ova izjava o pristupačnosti primjenjuje se na internetske stranice web aplikacije Grada Vukovara – „Vukovar na dlanu“ na mrežnom mjestuhttps://vukovarnadlanu.com/
Stupanj usklađenosti
Oveinternetske straniceu većoj mjeri su usklađene sa Zakonom o pristupačnosti mrežnih stranica i programskih rješenja za pokretne uređaje tijela javnog sektora Republike Hrvatske (NN 17/19) i Direktivom (EU) 2016/2102 Europskog parlamenta i Vijeća.
Dodavanjem programskog dodatka (widget – u desnom gornjem uglu) s određenim funkcionalnostima radi poboljšanja pristupačnosti ispunjena je većina zahtjeva europske norme EN 301 549 V2.1.2 (2018-08), uz iznimke koje se navode u nastavku.
Nepristupačan sadržaj
Sadržaj naveden u nastavku nepristupačan je zbog sljedećih razloga:
Priprema ove izjave o pristupačnosti
Ova je izjava sastavljena 31.08.2020.g. primjenom metode samoprocjene koju je proveo Grad Vukovar.
Povratne informacije i podaci za kontakt
Podnošenjem zahtjeva Gradu Vukovaru možete dobiti povratne informacije i/ili prijaviti uočene nepravilnosti u smislu Zakona o pristupačnosti mrežnih stranica i programskih rješenja za pokretne uređaje tijela javnog sektora Republike Hrvatske (NN 17/19) i Direktivom (EU) 2016/2102 Europskog parlamenta i Vijeća.
Zahjev možete poslati službenici za informiranje Grada Vukovara, Lidiji Subotić :
Grad Vukovar je dužan na upite, obavijesti ili zahtjeve korisnika u vezi s osiguravanjem pristupačnosti odgovoriti u roku od 15 dana od dana primitka obavijesti odnosno zahtjeva ili ga u istom roku, uz detaljno obrazloženje razloga koji zahtijevaju odgodu, obavijestiti o naknadnom roku u kojem će odgovoriti na korisnikovu obavijest ili zahtjev.
Postupak praćenja provedbe propisa
Nadzor nad provedbom Zakona o pristupačnosti mrežnih stranica i programskih rješenja za pokretne uređaje tijela javnog sektora Republike Hrvatske (NN 17/19) obavlja Povjerenik za informiranje Republike Hrvatske.
Inspekcijski nadzor nad provedbom Zakona o pristupačnosti mrežnih stranica i programskih rješenja za pokretne uređaje tijela javnog sektora Republike Hrvatske (NN 17/19) obavljaju Inspektori i drugi ovlašteni službenici Ureda povjerenika.
Na nadzor se primjenjuju odredbe Zakona o pravu na pristup informacijama (NN 25/13 i 85/15)
U slučaju nezadovoljavajućih odgovora na obavijest ili zahtjev za povratne informacije o pristupačnosti ovih mrežnih stranica, korisnici se mogu obratiti Povjereniku za informiranje putem telefona broj +3851 4609 041, poštom (Jurišićeva 19, 10 000 Zagreb, Hrvtaska) ili putem elektroničke pošte pristupacnost@pristupinfo.hr (www.pristupinfo.hr)